doğal olaylar

Kullanım örnekleri

doğal olaylar
elements
icon arrow

elements

Phonetic: "/ˈel.ɪ.mənts/"

Part Of Speech: noun


Definition: One of the simplest or essential parts or principles of which anything consists, or upon which the constitution or fundamental powers of anything are based.

Example: Letters are the elements of written language.


Definition: A small part of the whole.

Example: an element of doubt;  an element of the picture


Definition: The sky.


Definition: (with "the") Atmospheric forces such as strong winds and rains.

Example: exposed to the elements


Definition: A place or state of being that an individual or object is best suited to.

Example: to be in one's element


Definition: (usually in the plural) The bread and wine taken at Holy Communion.


Definition: A group of people within a larger group having a particular common characteristic.

Example: You sometimes find the hooligan element at football matches.


Definition: A component in electrical equipment, often in the form of a coil, having a high resistance, thereby generating heat when a current is passed through it.

Example: The element in this electric kettle can heat the water in under a minute.


Definition: One of the conceptual objects in a markup language, usually represented in text by tags.

icon arrow

elements

Phonetic: "/ˈel.ɪ.mənts/"

Part Of Speech: noun


Definition: Outdoor weather, such as wind or rain.


Definition: The basic tenets of an area of knowledge.


Definition: The bread and wine of the Eucharist.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.