roma alfabesi

Kullanım örnekleri

roma alfabesi
roman alphabet
icon arrow

roman

Phonetic: "/ˈɹəʊmən/"

Part Of Speech: noun


Definition: One of the main three types used for the Latin alphabet (the others being italics and blackletter), in which the ascenders are mostly straight.


Definition: A novel.

icon arrow

roman

Phonetic: "/ˈɹəʊmən/"

Part Of Speech: adjective


Definition: (of type) upright, as opposed to italic


Definition: (of text) of or related to the Latin alphabet

icon arrow

alphabet

Phonetic: "/ˈæl.fə.bɛt/"

Part Of Speech: noun


Definition: The set of letters used when writing in a language.

Example: In the first year of school, pupils are taught to recite the alphabet.


Definition: A writing system in which letters represent phonemes. (Contrast e.g. logography, a writing system in which each character represents a word, and syllabary, in which each character represents a syllable.)


Definition: A typically finite set of distinguishable symbols.

Example: Let L be a regular language over the alphabet Sigma.


Definition: An individual letter of an alphabet; an alphabetic character.


Definition: The simplest rudiments; elements.

icon arrow

alphabet

Phonetic: "/ˈæl.fə.bɛt/"

Part Of Speech: verb


Definition: To designate by the letters of the alphabet; to arrange alphabetically.

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.