balanceado

Kullanım örnekleri

balanceado
balanced
icon arrow

balanced

Phonetic: "/ˈbælənst/"

Part Of Speech: verb


Definition: To bring (items) to an equipoise, as the scales of a balance by adjusting the weights.


Definition: To make (concepts) agree.


Definition: To hold (an object or objects) precariously; to support on a narrow base, so as to keep from falling.

Example: I balanced my mug of coffee on my knee.


Definition: To compare in relative force, importance, value, etc.; to estimate.


Definition: (dancing) To move toward, and then back from, reciprocally.

Example: to balance partners


Definition: To contract, as a sail, into a narrower compass.

Example: to balance the boom mainsail


Definition: To make the credits and debits of (an account) correspond.

Example: This final payment, or credit, balances the account.


Definition: To be in equilibrium.


Definition: To have matching credits and debits.


Definition: To weigh in a balance.


Definition: To hesitate or fluctuate.

icon arrow

balanced

Phonetic: "/ˈbælənst/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Containing elements in appropriate proportion; proportionately weighted on all dimensions and therefore unlikely to tip over.

Example: He believed he rarely got sick because of his balanced diet.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.