desarrollada

Kullanım örnekleri

desarrollada
developed
icon arrow

developed

Phonetic: "/dɪˈvɛləpt/"

Part Of Speech: verb


Definition: To change with a specific direction, progress.

Example: Let's see how things develop and then make our decision.


Definition: To progress through a sequence of stages.

Example: Isabel developed from a tropical depression to a tropical storm to a hurricane.   An embryo develops into a fetus and then into an infant.


Definition: To advance; to further; to promote the growth of.


Definition: To create.

Example: I need to develop a plan for the next three weeks.


Definition: To bring out images latent in photographic film.

Example: Please develop this roll of film.


Definition: To acquire something usually over a period of time.

Example: I have been in England enough to develop a British accent.


Definition: To place one's pieces actively.

Example: I need to develop my white-square bishop.


Definition: To cause a ball to become more open and available to be played on later. Usually by moving it away from the cushion, or by opening a pack.


Definition: To change the form of (an algebraic expression, etc.) by executing certain indicated operations without changing the value.

icon arrow

developed

Phonetic: "/dɪˈvɛləpt/"

Part Of Speech: adjective


Definition: (said of a country) Not primitive; not third-world.


Definition: Mature.


Definition: Containing man-made structures such as roads, sewers, electric lines, buildings, and so on.


Definition: Having useful or necessary infrastructure.


Definition: Advanced, fully formed.

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!