diafragma anticonceptivo

Kullanım örnekleri

diafragma anticonceptivo
contraceptive diaphragm
icon arrow

contraceptive

Phonetic: "/ˈkɒn.tɹəˌsɛp.tɪv/"

Part Of Speech: noun


Definition: A mechanism or means by which conception as a result of sexual intercourse can be prevented or made less likely.

Example: Putting a pig's bladder over one's penis during intercourse is not a good contraceptive.

icon arrow

contraceptive

Phonetic: "/ˈkɒn.tɹəˌsɛp.tɪv/"

Part Of Speech: adjective


Definition: That acts to prevent conception as a result of sexual intercourse.

Example: She was careful to take her contraceptive pill at the same time every day.

icon arrow

diaphragm

Phonetic: "/ˈdaɪəˌfɹæm/"

Part Of Speech: noun


Definition: In mammals, a sheet of muscle separating the thorax from the abdomen, contracted and relaxed in respiration to draw air into and expel air from the lungs; also called thoracic diaphragm.


Definition: Any of various membranes or sheets of muscle or ligament which separate one cavity from another.


Definition: A contraceptive device consisting of a flexible cup, used to cover the cervix during intercourse.


Definition: A flexible membrane separating two chambers and fixed around its periphery that distends into one or other chamber as the difference in the pressure in the chambers varies.


Definition: (acoustics) In a speaker, the thin, semi-rigid membrane which vibrates to produce sound.


Definition: A thin opaque structure with a central aperture, used to limit the passage of light into a camera or similar device.


Definition: A permeable or semipermeable membrane.


Definition: A floor slab, metal wall panel, roof panel or the like, having a sufficiently large in-plane shear stiffness and sufficient strength to transmit horizontal forces to resisting systems.

icon arrow

diaphragm

Phonetic: "/ˈdaɪəˌfɹæm/"

Part Of Speech: verb


Definition: To reduce lens aperture using an optical diaphragm.


Definition: To act as a diaphragm, for example by vibrating.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!